Zádové opěrky

Přídavné, pevné zádové opěrky umožňují ergonomicky správné sezení, fixaci a stabilizaci trupu uživatele a možnost individuálního přizpůsobení v rozsahu výrazně přesahujícím obvyklé standardní zádové opěrky vozíků. Zádové opěrky Varilite jsou navíc vybaveny antidekubitním systémem polstrování shodným s řadou antidekubitních sedáků Varilite.

Hlavní přednosti zádových opěrek Varilite ICON:

  • Zádové opěrky ICON mají shodný systém polstru jako antidekubtní sedáky a sedací systémy Varilite. Polstr zádové opěrky je tvořen komorou v které je možno pomocí ventilu nastavit optimální tlak vzduchu a tím požadovanou tvrdost zádové opěrky.
  • Převis polstru zádové opěrky. Na horním okraji zádové opěrky je polstr zesílený a přetažený přes horní okraj. Zde je pevně fixován ve své poloze a je tak zajištěn komfort uživatele při aktivním využívání zádové opěrky.
  • Džáky zádové opěrky umožňují nastavení úhlu, výšky i pozice zádové opěrky ve směru vpřed/vzad. Tyto držáky jsou rychloupínací. Zámky držáků s aretací umožňují odejmutí zádové opěrky i jednou rukou.
  • Variabilní držáky zádové opěrky umožňují zvolit polohu zádové opěrky ve směru vpřed/vzad v rozsahu 14 cm a tím nastavit požadovanou hloubku sedačky vozíku případně takto upravit polohu těžiště.
  • Duralová skořepina zádové opěrky slouží také jako základna k instalaci široké nabídky fixačních prvků a příslušenství (opěrka hlavy, podpažní opěrky, pásy a fixační vesty).
  • Zádové opěrky mají nízkou hmotnost a jsou tedy ideální pro aktivní vozíky.


Tabulkově | ObrázkověPobočky

Praha

Ronkova 13/353, 180 00
Tel.: 266 310 967 (974)
E-mail: info@vita-maxima.cz

Brno

Minská 100, 616 00
Tel.: 549 215 229
E-mail: brno@vita-maxima.cz

České Budějovice

Staroměstská 2608, 370 04
Tel.: 387 203 845
E-mail: ceske.budejovice@vita-maxima.cz

Opava

Pivovarská 7/71
Tel.: 553 663 231
E-mail: opava@vita-maxima.cz