ŘÍDÍCÍ ELEKTRONIKA

Vozíky Permobil jsou osazeny špičkovou elektronikou od renomovaného anglického výrobce firmy PG Drives Technology. Jedná se o velmi propracované řídící jednotky, umožňující softwarově přizpůsobit jízdní vlastnosti vozíku požadavkům a míře postižení uživatele. Tyto elektroniky také umožňují aplikaci široké škály atypických systémů ovládání i možnost napojení jiných externích ovladačů (ovládání bytových spotřebičů, myši a klávesnice počítače atd). V neposlední řadě se tyto elektronické řídící systémy vyznačují vysokým standardem bezpečnosti uživatele. Naši technici jsou proškoleni přímo u výrobce těchto elektronik a jsme Vám proto schopni nabídnout profesionalitu při seřízení těchto systémů dle Vašich potřeb i profesionální servis.

 

řídící jednotky

VR2

Vozíky Permobil C300 a Permobil C350 jsou v základním provedení vybaveny řídící elektronikou VR2. Pomocí této elektroniky lze mimo jízdy ovládat též osvětlení vozíku (přední světla, zadní obrysová světla a blinkry), klakson a pokud je Váš vozík vybaven elektricky zvedací sedačkou pak také i polohu této sedačky. Ovladač VR2 lze využít pokud je vozík vybaven maximálně dvěmi elektrickými funkcemi.

R-net

Pokud je elektrický vozík vybaven některým dalším elektricky polohovatelným příslušenstvím, je pak vybaven řídící elektronikou R-net. 
Tato elektronika skýtá větší možnosti při programování parametrů tohoto elektricky polohovatelného příslušenství. Umožňuje například sdružit ovládání některých polohovacích funkcí a lze tak uživateli usnadnit docílení oblíbené polohy (například současný záklon sedačky a zvednutí stupaček).

Větší počet elektricky polohovatelných funkcí vozíku zvyšuje nároky na zachování stability uživatele v jakékoliv poloze. O to se stará řídící elektronika R-net. Pokud například překročíte určitý rozsah napolohování, některého příslušenství, sníží tato elektronika nejvyšší dosažitelnou rychlost, a to úměrně míře tohoto překročení. Pro vyšší přehlednost a snadnější ovládání je elektronika R-net doplněna externím ovladačem polohovatelných funkcí s barevnou indikací polohy. Elektricky polohovatelné příslušenství tak je možné ovládat buď pomocí joysticku a nebo pomocí tohoto externího ovladače.

Typy externích ovladačů:

ics ovládání

 

R-net CJSM2

Řídící jednotka R-net CJSM2 je určena pro elektrické vozíky Permobil F5 a F5 VS. I u těchto vozíku je však možno využít standardní ovladač R-net.

R-net CJSM2

Vozíky Permobil M400 jsou již v základním provedení vybaveny řídící elektronikou R-net.

Dětský elektrický vozík K300 je vždy vybaven řídící elektronikou VR2 a to i v případě je-li doplněn o elektricky polohovatelné příslušenství. Pouze v případě instalace některého atypického systému ovládání, nebo požadavků na externí ovladače, může být i vozík K300 vybaven elektronikou R-net.

 

UKAZATEL POLOHY

Pokud je veškeré elektricky polohovatelné příslušenství v takové poloze, že není důvod z hlediska bezpečnosti či stability snížit maximální rychlost vozíku, svítí všechny ukazatele zeleně.

 

Tento příklad ukazuje, že zvedací sedačka je zvednuta natolik, že by jízda maximální rychlostí nebyla bezpečná a z tohoto důvodu byla rychlost řídící elektronikou omezena.

 

Pokud dojde k závadě na některém elektricky polohovatelném příslušenství, je tato závada signalizována červeným podsvícením ikony daného elektricky polohovatelného příslušenství.


Pobočky

Praha

Ronkova 13/353, 180 00
Tel.: 266 310 967 (974)
E-mail: info@vita-maxima.cz

Brno

Minská 100, 616 00
Tel.: 549 215 229
E-mail: brno@vita-maxima.cz

České Budějovice

Staroměstská 2608, 370 04
Tel.: 387 203 845
E-mail: ceske.budejovice@vita-maxima.cz

Opava

Pivovarská 7/71
Tel.: 553 663 231
E-mail: opava@vita-maxima.cz